Встановлення гідробоксів
Гідробокс є популярною назвою душових кабін закритого типу, інакше повностінних, з низьким або високим піддоном в основі та з огородженням по всьому периметру піддону. Більшість гідробоксів також мають дах, на якому розміщуються такі елементи як верхня душова лійка, освітлення, вентиляція.
Як правило гідробокс має у комплекті змішувач, душове обладнання та аксесуари, наприклад, полицю для душової косметики, дзеркало, тощо. Змішувач, пульт керування та гідромасажні форсунки переважно розміщуються на центральній панелі, виробленій з пластику чи алюмінію, а аксесуари та знімний душ розміщуються на задніх скляних стінках.
ВСТАНОВЛЕННЯ ГІДРОБОКСУ
ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП
Гідробокси є великогабаритною сантехнікою. Перед купівлею гідробоксу переконайтеся у придатності санітарного приміщення до безперешкодного встановлення виробу, а саме:
- у наявності вільного простору (виріб встановлюється у відсунутому положенні і на відстані не менше 600 мм від стін);
- у наявності відстані від даху гідробоксу до стелі не менше 200 мм (враховуйте габаритну висоту виробу);
- у рівній поверхні підлоги, інакше виріб неможливо буде зрушити через його велику вагу;
- у рівній поверхні стін;
- у прибраних всередину стін виводах комунікацій.
ПІДВЕДЕННЯ КОМУНІКАЦІЙ
Підключення гідробоксу до водопроводу з гідравлічним тиском не менше 0,4 МПа здійснюється за допомогою гнучких шлангів. Бажано, щоб у системі водопостачання стояли редуктори та фільтри грубого очищення.
Виводи гарячої та холодної води, зливу повинні бути підведені відповідно схемі, наведеній в інструкції до виробу. При неможливості забезпечити вказану на схемі висоту зливної труби (не більше 50 мм від рівня підлоги до центру зливної труби) на місці встановлення гідробоксу має бути споруджений подіум. Усі труби слід прибрати всередину стін чи подіуму. Інакше, виводи труб можуть упертися в ребра жорсткості, агрегати чи іншу арматуру гідробоксу, не даючи можливості притилути виріб до стін.
Для моделей гідробоксів з панеллю керування потрібно підключення до електромережі.
Електричний кабель слід вивести на окремий автомат індивідуального захисту, що відповідає перерізу кабелю. В якості проводки необхідно використовувати трижильний дріт з площею перерізу кожної жили не менше 1,5 кв. мм. При прокладанні дротів усередині стін бажано використовувати гофрошланг. Для підключення гідробоксу до електромережі необхідно придбати вологозахищену розетку зі ступенем захисту не менше IP55 та під'єднати її до контуру заземлення.
ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ
Для вдалого встановлення виробу потрібна участь ДВОХ! людей.
Встановлення здійснюється в наступному порядку:
- піддон;
- передня частина (рама та стаціонарне скло);
- задні стаціонарні стекла з аксесуарами;
- центральна панель;
- двері;
- дах;
- підключення комунікацій;
- перевірка працездатності систем;
- обробка виробу герметиком.
ВСТАНОВЛЕННЯ ГІДРОБОКСІВ FABIO, SANSA
- Вирівняйте піддон по горизонталі за допомогою опорних ніжок та рівневої лінійки. Приєднайте сифон та гофру.
- Осторонь зберіть передню частину гідробоксу. Вставте ущільнювальні стрічки всередину бічних профілів. Надягніть профілі на торці стаціонарних стекол. Приєднайте стекла до напрямних дуг за допомогою шурупів, спочатку до нижньої дуги, потім до верхньої. На внутрішні торці стекол надягніть ущільнювальні гумки "віями" всередину. Прикріпіть на напрямні дуги стопори для роликів.
- Зібрану фронтальну частину конструкції розмістіть на піддоні, притримуйте її до моменту приєднання одного із задніх стаціонарних стекол. Зазвичай на задні стекла вже надягнута рама. Встановіть у отвори на стеклах відповідні аксесуари (поличку, дзеркало). Поставте одне зі стекол на піддон і прикріпіть до зібраної передньої частини конструкції. Коли кут гідробоксу зібраний, перевірте його стійкість. Встановіть друге заднє скло з іншого боку та зафіксуйте шурупами. Поставте на піддон центральну панель і прикріпіть її до заднього скла.
- Підготуйте двері до встановлення. Надіньте на торці дверного скла у місці змикання магнітні стрічки, з іншого боку ущільнювальні гумки "віями" назовні. Встановіть на скло нижні та верхні ролики за допомогою шурупів. Вставте двері в раму: верхні та нижні ролики повинні потрапити у відведені ним пази на напрямних дугах. Відрегулюйте двері за допомогою ексцентриків так, щоб магнітні ущільнювачі добре прилягали один до одного.
- Поставте дах. Переконайтеся, що вона щільно прилягає до конструкції та прикріпіть шурупами до заднього скла.
- Підключіть гідробокс до системи водопостачання та електромережі (для моделей із пультом керування) для перевірки працездатності.
- Щільно притуліть гідробокс до стін, всередині обробіть герметиком і дочекайтеся його повного висихання, перш ніж почати користуватися виробом.
- Для додаткової стійкості конструкції рекомендується прикріпити передні стійки до стін.
ВСТАНОВЛЕННЯ ГІДРОБОКСІВ MIRACLE
Встановлення великих гідробоксів Miraclе дещо відрізнятиметься на початковому етапі, тому що в них напрямні дуги складаються з декількох деталей. З'єднайте між собою на піддоні переднє і заднє стаціонарне скло, тобто зберіть один з кутів конструкції. Притримуючи кут, продовжуйте збирати гідробокс за годинниковою стрілкою.
Складання гідробоксів Miracle NA починається зі зведення кута з двох великих стаціонарних стекол, переднього та бічного. Вирівняйте піддон і по його периметру вставте деталі у вигляді півмісяців у спеціальні пази, а в них встановіть профілі бічні і зафіксуйте шурупами.
Між двома передніми профілями встановіть велике стаціонарне скло і зверху накрийте скло коротким профілем. Притримуючи цю частину конструкції, так само встановіть бічне скло. Після того, як зібраний кут гідробоксу, приступайте до збирання задньої стінки та даху.
Зверніть увагу, що гідромасажна панель у моделях NA складається з двох частин, одна з яких розташована по центру задньої стінки, а друга по центру даху. Двері, полички та душову лійку можна встановити на завершальному етапі установки.
- Душові кабіни Sansa PrimaДушові кабіни на низькому піддоні з нестандартною конструкцією рами. Прозоре гартоване скло 6 мм. Якісна фурнітура.Повна версія статті